Danuta i Jerzy Adamczykowie

założyciele szkoły manawa
początki
Od hawajskiej filozofii do poznania Siebie
Danusia była nauczycielką biologii w liceum, ja inżynierem w FSO. Nauczanie było pasją Danusi, miała wspaniały kontakt z młodzieżą, więc wiele rozmawiała z nimi o szacunku, miłości, odpowiedzialności – tematy jeszcze wtedy nie poruszane w szkołach. Sami poszukiwaliśmy drogi do siebie, więc poznawaliśmy różne techniki i praktyki wiodące w tym kierunku, jak książki Luise Hay, Metoda Silvy, Reiki itp.
Po latach spotkaliśmy Susan Wiegel, która zapoznała nas z praktyczną filozofią życia Hawajczyków. Te zasady uświadomiły nam, że nasze życie może być proste i sami budujemy nasz harmonijny świat pośród chaosu panującego wokół. Jest to prosty, logiczny i pełen mocy sposób widzenia rzeczywistości. Dotyk Lomi Lomi Nui oparty o tę filozofię doprowadził nas do poznawania siebie, poznawania swojej duszy i doskonalenia wzajemnych relacji.
7 zasad huny - filozofii życia Hawajczyków
- Świat jest taki, jaki myślisz, że jest – nasze myśli kształtują nasz punkt widzenia świata.
- Nie ma żadnych ograniczeń – wszystkie ograniczenia są w nas samych. Możesz być wolnym, przyjmując odpowiedzialność za swoje życie.
- Energia podąża za uwagą – na czym skupiasz swoje myśli, tam kierujesz swoją energię, to wzmacniasz niezależnie, czy jest to dla Ciebie korzystne, czy nie.
- Cała moc jest teraz – życie toczy się teraz. Nie zmoczy Cię wczorajszy deszcz i nie ogrzeje Cię jutrzejsze słońce.
- Miłość jest po to, aby być szczęśliwym – cała miłość jest w Tobie. Twoje szczęście nie zależy od nikogo innego.
- Cała moc jest w Tobie – nie szukaj swojej mocy u nikogo innego, jest w Tobie. Ty sam oddajesz swoją moc innym, jeśli tak zdecydujesz.
- Skuteczność jest miarą prawdy – zobacz jak się czujesz, dowiesz się o czym najczęściej myślisz.
rozwój przez dotyk
Od masażu Lomi Lomi Nui do prostego życia w miłości, akceptacji i szacunku dla każdego człowieka.
Te proste zasady stały się przewodnikiem w naszym widzeniu świata i pomagają prowadzić szczęśliwe życie. Przy okazji odkryliśmy, że w naszej tradycji funkcjonują te same zasady w postaci przysłów ludowych i porzekadeł. Czasem trzeba wyjechać daleko, aż na Hawaje, aby odkryć mądrość naszych przodków.
Danusia urodziła się w szkole, więc naturalne było, że została nauczycielką. Zawsze marzyła o szkole bez ocen, gdzie zachęcałoby się uczniów do pracy, bez traumy oceniania.
W 2001 roku odwiedziła Polskę Susan Pa’iniu Floyd, nauczycielka hawajskiego tańca Hula i masażu Lomi Lomi Nui. Hawajskie podejście do nauczania w duchu Aloha, bez oceniania, urzekło nas. To było to, czego Danusia poszukiwała – szkoła bez ocen. Od tej pory masaż Lomi Lomi Nui stał się bardzo ważnym elementem naszego rozwoju, a pracę w szkole zastąpiło dzielenie się dotykiem.
Teraz idziemy wspólną drogą wspierając się wzajemnie. Obydwoje zostaliśmy nauczycielami tej pięknej metody pracy z ciałem. Kursy nauczycielskie odbyliśmy na Hawajach. Danusia uczy masażu Lomi Lomi Nui (poprzednio uczyła innego masażu polinezyjskiego) od roku 2005, a wspólnie pracujemy od 2008. Spotykamy się z Susan na warsztatach ilekroć jest w Polsce i doskonalimy ciągle swoje umiejętności. Filozofia życia Hawajczyków okazała się dla nas drogą do siebie, do prostego życia w harmonii i miłości.
W 2002 roku odwiedzili Polskę Mary i Alan, Australijczycy wędrujący po świecie i nauczający, jak żyć w miłości. Gdy byli w Warszawie, los przywiódł ich do naszego domu. Wnieśli światło, miłość i prostotę bycia. Potem ilekroć gościli w Warszawie, zatrzymywali się u nas. Alan pokazał nam swój masaż PeLoHa, który doskonalił przez 25 lat. Urzekła nas jego prostota i efekty. Nauczył nas tego masażu. Potem organizowaliśmy kursy PeLoHa i asystowaliśmy w Jego pracy ucząc się metody prowadzenia zajęć. Po wielu wspólnie przeprowadzonych kursach zostaliśmy nauczycielami.
Masaże te wspaniale się uzupełniają. Mimo wielu różnic łączy je szacunek i miłość do człowieka.
Nauczanie tych masaży stało się naszą radością i życiową pasją. Tą drogą spełniamy nasze marzenie, aby jak najwięcej ludzi mogło nauczyć się tego czystego i pięknego dotyku wyrażającego szacunek, miłość i akceptację dla każdego człowieka.
Podczas ostatniego pobytu w Polsce Alan upoważnił Danusię, Magdę Kręplewicz i Dorotę Jedlicką-Cebertowicz, aby prowadziły szkolenia dla nowych nauczycieli masażu PeLoHa. W ten sposób masaż szybciej dotrze do większej liczby czujących osób, pragnących dzielić się dotykiem.
nasz zespół

Danusia Adamczyk
- +48 502 78 29 76

Jurek Adamczyk
- +48 502 25 66 69
media o nas
Wywiad w Radiu Kolor




Danuta i Jerzy Adamczykowie
- manawa@manawa.pl
- jerzy@manawa.pl
- Danusia +48 502 78 29 76
- Jurek +48 502 25 66 69