Danuta i Jerzy Adamczykowie

Danuta i Jerzy Adamczykowie

założyciele szkoły manawa

początki

Od hawajskiej filozofii do poznania Siebie

Danusia była nauczycielką biologii w liceum, ja inżynierem w FSO. Nauczanie było pasją Danusi, miała wspaniały kontakt z młodzieżą, więc wiele rozmawiała z nimi o szacunku, miłości, odpowiedzialności – tematy jeszcze wtedy nie poruszane w szkołach. Sami poszukiwaliśmy drogi do siebie, więc poznawaliśmy różne techniki i praktyki wiodące w tym kierunku, jak książki Luise Hay, Metoda Silvy, Reiki itp.

Po latach spotkaliśmy Susan Wiegel, która zapoznała nas z praktyczną filozofią życia Hawajczyków. Te zasady uświadomiły nam, że nasze życie może być proste i sami budujemy nasz harmonijny świat pośród chaosu panującego wokół. Jest to prosty, logiczny i pełen mocy sposób widzenia rzeczywistości. Dotyk Lomi Lomi Nui oparty o tę filozofię doprowadził nas do poznawania siebie, poznawania swojej duszy i doskonalenia wzajemnych relacji.

7 zasad huny - filozofii życia Hawajczyków

rozwój przez dotyk

Od masażu Lomi Lomi Nui do prostego życia w miłości, akceptacji i szacunku dla każdego człowieka.

Te proste zasady stały się przewodnikiem w naszym widzeniu świata i pomagają prowadzić szczęśliwe życie. Przy okazji odkryliśmy, że w naszej tradycji funkcjonują te same zasady w postaci przysłów ludowych i porzekadeł. Czasem trzeba wyjechać daleko, aż na Hawaje, aby odkryć mądrość naszych przodków.

Danusia urodziła się w szkole, więc naturalne było, że została nauczycielką. Zawsze marzyła o szkole bez ocen, gdzie zachęcałoby się uczniów do pracy, bez traumy oceniania.

W 2001 roku odwiedziła Polskę Susan Pa’iniu Floyd, nauczycielka hawajskiego tańca Hula i masażu Lomi Lomi Nui. Hawajskie podejście do nauczania w duchu Aloha, bez oceniania, urzekło nas. To było to, czego Danusia poszukiwała – szkoła bez ocen. Od tej pory masaż Lomi Lomi Nui stał się bardzo ważnym elementem naszego rozwoju, a pracę w szkole zastąpiło dzielenie się dotykiem.

 

 

Teraz idziemy wspólną drogą wspierając się wzajemnie. Obydwoje zostaliśmy nauczycielami tej pięknej metody pracy z ciałem. Kursy nauczycielskie odbyliśmy na Hawajach. Danusia uczy masażu Lomi Lomi Nui (poprzednio uczyła innego masażu polinezyjskiego) od roku 2005, a wspólnie pracujemy od 2008. Spotykamy się z Susan na warsztatach ilekroć jest w Polsce i doskonalimy ciągle swoje umiejętności. Filozofia życia Hawajczyków okazała się dla nas drogą do siebie, do prostego życia w harmonii i miłości.

W 2002 roku odwiedzili Polskę Mary i Alan, Australijczycy wędrujący po świecie i nauczający, jak żyć w miłości. Gdy byli w Warszawie, los przywiódł ich do naszego domu. Wnieśli światło, miłość i prostotę bycia. Potem ilekroć gościli w Warszawie, zatrzymywali się u nas. Alan pokazał nam swój masaż PeLoHa, który doskonalił przez 25 lat. Urzekła nas jego prostota i efekty. Nauczył nas tego masażu. Potem organizowaliśmy kursy PeLoHa i asystowaliśmy w Jego pracy ucząc się metody prowadzenia zajęć. Po wielu wspólnie przeprowadzonych kursach zostaliśmy nauczycielami.

Masaże te wspaniale się uzupełniają. Mimo wielu różnic łączy je szacunek i miłość do człowieka.

Nauczanie tych masaży stało się naszą radością i życiową pasją. Tą drogą spełniamy nasze marzenie, aby jak najwięcej ludzi mogło nauczyć się tego czystego i pięknego dotyku wyrażającego szacunek, miłość i akceptację dla każdego człowieka.

Podczas ostatniego pobytu w Polsce Alan upoważnił Danusię, Magdę Kręplewicz i Dorotę Jedlicką-Cebertowicz, aby prowadziły szkolenia dla nowych nauczycieli masażu PeLoHa. W ten sposób masaż szybciej dotrze do większej liczby czujących osób, pragnących dzielić się dotykiem.

nasz zespół

Danuta Adamczyk

Danusia Adamczyk

Jerzy Adamczyk

Jurek Adamczyk

media o nas

Danuta i Jerzy Adamczykowie